ŁOKIEĆ TENISISTY, ŁOKIEĆ GOLFISTY – JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ ?

Dolegliwości bólowe w okolicy łokcia – zarówno te występujące przyśrodkowo jaki i pobocznie mają zazwyczaj przyczynę leżacą w zbyt dużym napięciu mięśni przedramion. Najczęściej pierwotnymi powodami bólu są: praca fizyczna – szczególnie kiedy pracownik narażony jest na wibrację, długotrwała, nieergonomiczna praca przy komputerze, sport (szczególnie sporty rakietowe np. tenis, badminton lub sporty uderzane np. boks, kickboxing). Zazwyczaj w leczeniu stosuje się zabiegi fizyko, terapię manualną, czy masaż. Dość nowatorską metodą jest prezentowana prze zemnie kompresja is chemiczna przy użyciu gumy kompresyjnej. Efekty stosowania są niemal natychmiastowe. Stosowanie floss band jest najskuteczniejsza znaną mi metodą walki z dolegliwościami kończyn – a łokci w szczególności. Błyskawicznie poprawia ukrwienie i zakres ruchu przyczyniając się do obniżenia reakcji bólowej. Zdecydowanie polecam !

Pozdrawiam serdecznie

Marek Purczyński

BÓL KARKU, SPIĘTE RAMIONA – ROZWIĄŻ PROBLEM

Ból i sztywność karku to niesamowicie częsta dolegliwość. Cierpi na nią większość osób zmuszona do długotrwałego siedzenia (praca siedząca, spędzanie długiego czasu za kierownicą). Zazwyczaj przyczyna bólu leży w nadmiernym wychyleniu głowy i barków przed plan ciała – wtedy mięśnie karku muszą działać ze zwiększoną aktywnością, by utrzymać ciało w pozycji pionowej. Priorytetem w zwalczaniu przyczyny bólu powinna być poprawa postawy ciała. Opisane w filmie techniki są natomiast świetnym sposobem na likwidację dyskomfortu i dolegliwości bólowych. Techniki automasażu i rozciąganie obniżają sztywność mięśni i ułatwiają ślizg poszczególnych warstw powięzi.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Purczyński

OTWIERACZ DO RAMION – CZYLI JAK BŁYSKIEM PRZESTAĆ SIĘ GARBIĆ ?

Długie siedzenie przed komputerem i w aucie może prowadzić do przykurczy mięśni okolicy karku i klatki piersiowej, co może objawiać się  jako : drętwienia i skurcze dłoni, przedramion, ramion, trudności w oddychaniu, bóle głowy, duszności, objawy pseudo zawałowe i wiele innych. To ćwiczenie szybko pozwoli Ci rozciągnąć powięzie okolicy piersiowej i ramiennej co wpłynie na lepsze krążenia krwi i lepszą postawę ciała. Kiedy masz chwile przerwy w siedzeniu, wykorzystaj to narzędzie napinając jak najmocniej mięśnie grzbietu, brzuch i pośladków. Zwróć uwagę na postawę ciała !

Miłego ćwiczenia !!!

Pozdrawiam

Marek Purczyński

SEKRET ZDROWYCH BIODER

Dziś krótki film o tym jak w najprostszy sposób zadbać o zdrowie swoich bioder.  Większość dolegliwość kończyn dolnych i kręgosłupa zaczyna występować w momencie pogorszenia  się siły i masy mięśni pośladkowych wielkich.  To właśnie te mięśnie odpowiadają  za to jak chodzisz czy jak wykonujesz  przysiad.  jeśli zadbasz o sile swoich pośladków Twoja postawa ciała i stan zdrowia ulegną radykalnej  poprawie….

Pozdrawiam

Marek Purczyński

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMU ZBYT DŁUGIEJ PRACY PRZY KOMPUTERZE

Zbyt długa praca przy komputerze jest zbyt forsowna dla kręgosłupa i bioder. Nie ma na świecie chyba nikogo komu nie dawało by się we znaki kilkugodzinne przebywanie w pozycji siedzącej  Stad podsuwam Wam to proste japońskie rozwiązanie które rozluźni biodra i odciąży odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Tradycyjnie pamiętaj żeby co jakiś czas zmieniać pozycję, gdyż tylko tak jesteś w stanie zadbać o prawidłowy zakres ruchu kończyn dolnych i właściwe wsparcie lędźwi. Miłej pracy siedząc nisko !!!

Pozdrawiam serdecznie

Marek Purczyński

JAK ZWALCZYĆ ODSTAJĄCE ŁOPATKI ???

Garbienie się to główna dolegliwość dotyczącą postawy ciała osób pracujących siedząc. Zazwyczaj do permanentnego garbienia dochodzi wówczas gdy mięśnie klatki piersiowej są zbyt spięte, z kolei mięśnie grzbietu ulegają nadmiernemu rozciągnięciu. Taka postawa prowadzi do bólu między łopatkami wywołanego głównie przez niedokrwienie mięśni równoległobocznych i czworobocznego. Długi ból i dysfunkcja prowadzą zwykle do powstania blizn w tkankach, które czuje się pod palcami jako twarde zgrubiałe wałki  pomiędzy łopatkami. Skuteczne remedium na te wszystkie dolegliwości to głównie masaż i terapia manualna. Prezentowane przeze mnie w filmie ćwiczenie zalecam pacjentom jako wzmocnienie terapii.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Purczyński

SKUTECZNE ĆWICZENIE NA REDUKCJĘ PŁASKOSTOPIA

Płaskostopie to powszechny problem – szczególnie dostrzegany u dzieci – choć tyczy się wszystkich grup wiekowych. Często „specjaliści” twierdzą, iż wada jest nieuleczalna jednak to opinia nieprawdziwa. Tradycyjnie, żeby coś w ciele zmienić należy włożyć w ćwiczenia wiele pracy, jednak gdy już ją wykonasz efekty Cię zaskoczą..

Proponuję prosty sposób na wzmacnianie przyśrodkowego łuku stopy. Z racji używanego przyboru ćwiczenie jest tez łatwiej wytłumaczalne dla dzieci – które zawsze wolą zabawę niż ścisłe formy ruchu.

 

Wykonuj codziennie po kilkadziesiąt powtórzeń aby uzyskać optymalny efekt..

Pozdrawiam

Marek Purczyński

MOBILIZACJA STAWÓW KRZYŻOWO – BIODROWYCH

Prezentowana tutaj technika ma wpływ na korekcje ustawienia miednicy w przestrzeni, a jesli miednica bedzie ułożona prawidłowo, to znika większość kłopotów z dolegliwościami i górnej i dolnej połowy ciała. Zeby ćwiczenie przyniosło skutek, musi byc wykonywane wieloktortnie po 10-15 sekund w każdej z pozycji. charakterystyczne bedzie „strzelanie” w obrębie miednicy i bioder – ale nie jest to powód do obaw. W przypadku, gdy ćwiczenie nie skutkuje warto umówić się na wizytę w celu manipulacji stawów krzyżowo – biodrowych i stawów międzykręgowych….

Pozdrawiam

Marek Purczyński

ROZCIĄGANIE PRZEDRAMION – WYLECZ DRĘTWIENIE DŁONI

Jeżeli podczas pisania na klawiaturze zaczynasz czuć, że Twoje dłonie drętwieją, to jest wysoce prawdopodobne, że masz kłopot wynikający z niedokrwienia. Napięte przepracowane mięśnie uciskają naczynia krwionośne, tym samym blokując krążenie krwi w obwodowych rejonach ciała. W tym filmie prezentuję, co zrobić aby rozciągnąć i tym samym rozluźnić okolice dłoni, przedramion i łokci, tak aby ten kłopot nie wracał…ćwiczenie wykonuj przez kilka minut zawsze, kiedy czujesz nadmierne napięcie, bądź cierpnięcie rąk i przedramion.

Pozdrawiam

Marek Purczyński